Wieści z III PÓŁMARATONU "STOLENA" W WDZYDZACH KISZEWSKICH
obrazek
8 sierpnia 2015 w Wdzydzach Kiszewskich został rozegrany III Półmaraton "STOLEMA" w

ramach cyklu "KASZUBY BIEGAJĄ" 2015.

W tym biegu udział wzięli mieszkańcy naszej gminy Stanisław Szulist z Sobowidza i

Władysław Pasztalaniec z Trąbek Wielkich.

Stanisław Szulist wystartował w kategorii wiekowej M 50- 59 ukończył bieg na pozycji 163

open, a w swojej kategorii zajął XII miejsce. Do pokonania półmaratonu - 21100m

potrzebował 2:06:44 godz.

Władysław Pasztalaniec wystartował w kategorii wiekowej M 40-49. Bieg ukończył na

pozycji 198 w kategorii open, a w swojej kategorii wiekowej został sklasyfikowany na 44

miejscu. Na pokonanie dystansu 21100m potrzebował 2:14:44 godziny.

Zwycięzca III Maratonu "Stolema " Łukasz Kujawski z Żukowa pokonał trasę w czasie

1:15:14. Półmaraton ukończyło 284 uczestników, uczestniczek.

Kolejny bieg z cyklu Kaszuby Biegają - "Kolbudzka 10-tka" o Puchar Wójta Gminy Kolbudy

zostanie rozegrany 29.08.2015 o godzinie 16.00 ( sobota). Biuro zawodów ZKPiG Kolbudy